neděle 16. července 2017

03 xG CUP, 04 xG MATCH


Šumava, Zadov - Kobyla
"A vo tom to je!"
 (2017-07-05,06)
Vskutku extrémní terén sjezdovky Kobyla v Zadově na Šumavě připravil účastníkům dvoudenního turnaje perné chvilky. Situace 1: ukázkově odpálený míček letí přímo na jamku, ale v půlce dráhy se potká s drátem lanovky a skončí dvacet metrů pod cílem. Situace 2: ukázkově odpálený míček letí přímo na jamku, ale metr před ní ťukne do kamene a skončí v "hustolese". Situace 3: ukázkově odpálený míček letí přímo na jamku, ale dopadne na prudce se svažující stezičku, vezme švuňk a skončí třicet metrů pod cílem. Situace 4: ukázkově odpálený míček letí přímo na jamku, ale pár metrů před cílem zapadne pod kupu chrastí a jeho dobývání sebere minimálně tři vzácné údery. Situace 5: ukázkově odpálený míček letí přímo na jamku, ale...Těch oplakávaných "ALE" se 5. a 6. července nahromadilo mnoho. Nevyzpytatelný terén nepřeje až tolik zvládnuté technice hry jako spíše smyslu pro krajinu a citu pro její nástrahy. "A vo tom to je", tvrdí Roman Horský z Orlických hor. Taťkovo učení si bere k srdci jeho syn Tomasz, který bourá všechny představy o postavení juniorů na výsledkových listinách. V "áčkovém" turnaji se rval o celkové třetí místo a teprve po rozstřelu skončil čtvrtý. Třetí post po tomto boji obsadil Milan Solík, druhý byl Roman Hodek a na vrchol bedny vyšplhal Honza Stehlík. Ženám kralovala jako obvykle Lenka Zemanová, druhá byla Danka Solíková a třetí Bláža Hamouzová
V "béčkovém" turnaji se pořadí žen nezměnilo, zamíchal však pořadím mužů. "A vo tom to je" Roman Horský tentokrát urval vítězství, druhý byl Milan Cvejn a třetí Roman Hodek.
Turnaje v nové lokalitě na Šumavě (včetně ubytování v kempu Úbislav) se ukázaly jako dobrá řacha. Jejich organizátoři - EG Lounge Písek a xG Ressl -  jakož i obsluha sjezdovky Kobyla, se těší na druhý ročník a doufají, že se zúčastní taktéž letos nepřítomný jičínský klub, případně i sám předseda ČAEG Filip Šrámek.