pondělí 21. listopadu 2016

TURNAJ MISTRŮ 2016

KEG Dobruška - Zdobnice v Orlických horách - Souvlastní
05.11.2016

Poprvé v historii České asociace extrémního golfu od roku 2006 se jeden z nejprestižnějších turnajů v Cross golfu - Turnaj Mistrů přesunul ze severních Čech do Orlických hor. Klub extrémního golfu Dobruška tuto vrcholnou akci sezóny, se svolením ČAEG, uspořádal ve Zdobnici v Orlických horách - v Souvlastní, na penzionu Na Návrší "U Horských" v sobotu 05.11.2016.
Turnaje Mistrů se zúčastnilo čtyřicet golfistů všech věkových i pohlavních kategorií, kteří nevyhledávají náročně udržované hřiště, aby poměřili své výkony. Po osmi jamkách základního kola se šestnáct nejlepších střetlo ve vyřazovacím „pavouku" a zároveň s ním proběhl poslední turnaj PLEJ (Prasečí liga Eberharda Jaroše). A zde stojí za povšimnutí, že vítěz tohoto závěrečného PLEJ - turnaje se bude s putovní trofejí, pískacím prasátkem a kravatou moci mazlit až do března 2017. Vyhrála Hanka Cvejnová (KEG Dobruška).
Ale vraťme se k vyřazovacímu pavouku Turnaje Mistrů - s ním si nejlépe poradil Petr Čeřen (Exgolf Jičín), druhé místo pak po dramatickém rozstřelu získal Jan Václavek (KEG Dobruška), třetím zůstal Roman Horský (KEG Dobruška).
V ženách potvrdila kvality Lenka Zemanová (KEG Dobruška), druhá skončila Blažena Hamouzová (XgRessl Most) a třetí Ivana Krešne (XgRessl Most).
V kategorii juniorů nezklamal Tomasz Horský (KEG Dobruška), výrazně překvapil nováček Matěj Michalík (KEG Dobruška) a do třetice opora juniorů Václav Horský (KEG Dobruška).
První místo v kategorii seniorů získal Petr Berný (Exgolf Jičín), druhý skončil Jan Václavek starší (KEG Dobruška) a na třetím místě zůstal Jiří Walter (KEG Dobruška). V klubech pak tradičně exceloval KEG Dobruška.
Každopádně si to užili všichni :

A po vyhlášení výsledků TURNAJE MISTRŮ, předání diplomů, pohárů, cen a večeři již následovalo vyhlášení celkové sezony 2016 Extra ligy cross golfu. A tady opět zazářil KEG Dobruška, když jeho členové zvítězili ve všech kategoriích a triumfovali i mezi kluby.

Konečné pořadí extraligy cross golfu 2016 :

Muži: 1. Jan Václavek (KEG Dobruška), 2. Roman Horský (KEG Dobruška), 3. Miroslav Jedlička (Exgolf Jičín).
Ženy: 1. Lenka Zemanová (KEG Dobruška), 2. Blažena Hamouzová (XgRessl Most), 3. Dana Solíková (EG Písek).
Junioři: 1. Václav Horský (KEG Dobruška), 2. Tomasz Horský (KEG Dobruška), 3. Michal Cvejn (KEG Dobruška).
Senioři: 1. Jiří Walter (KEG Dobruška), 2. Jan Václavek starší (KEG Dobruška), 3. Petr Berný (Exgolf Jičín).
Kluby TOP 10: 1. KEG Dobruška 835,5 bodů, 2. Exgolf Jičín 635,9 bodů, 3. Akce Praha 306,2 bodů, 4. EGC WC Litvínov 240,2 bodů, 5. xG Ressl Most 176,7 bodů, 6. Iron 7 Club Litvínov 150,8 bodů, 7. EG Písek 124,2 bodů, 8. EG Lounge Písek 113,3 bodů, TRego Třebíč 45,6 bodů, 10. GC Symbióza Nebeská Rybná 25,6 bodů.